PZP online

Hľadanie si PZP onlineVybaviť si veci z domu, prípadne od hocikadiaľ, odkiaľ máte prístup na internet, dnes už nie je nonsens. Už aj vďaka mobilnému telefónu si viete poriadiť skoro všetko, čo potrebujete a poistenia rôzneho typu nie sú výnimkou. Ešte lepšie je, že na internete si môžete nájsť všetky poisťovne. Ale čo je lepšie, nemusíte sa preklikávať od jednej k druhej. Vďaka porovnávaču si môžete urobiť porovnanie všetkých ponúk na jednej stránke. Vrelo vám odporúčame najlacnejšiu kalkulačku, kde výpočet PZP online spravíte behom niekoľkých minút. Tak uvidíte všetky vaše ponuky. Ak chcete viacej teórie, tak ju nájdete na tomto webe.

Viac na webe: https://www.insuro.sk/pzp/

Jednotlivci prišli na to, že kopec ľudí hľadá online najlacnejšie PZP a aby im ušetrili čas hľadaním, naprogramovali tzv. kalkulačku. Je možné ju použiť na Insuro, kde je k dispozícii. Tá urobí porovnanie všetkých možných ponúk poisťovní, čo hľadajúcemu rozšíri obzory behom niekoľkých minút. S týmto nástrojom teda môžete ušetriť nielen stovky eur, ale aj hodiny času.

Všetky poisťovne a PZP na jednom mieste

Nebudeme menovať konkrétnych poisťovateľov, pretože na súčasnej scéne ich je naozaj dosť. Ale v skutočne dobrom porovnávači nájdete nielen ponuky od tých najväčších poisťovní, ale aj od tých menších. Preto sa jednotlivé ceny za PZP líšia  a niekedy sú dokonca online výhodnejšie ako keby ste si ich chceli uzatvoriť osobne. Dôvodov je hneď niekoľko. V pobočke poisťovňa platí aj zamestnanca, ktorý s vami uzatvorí zmluvu a čím drahšiu zmluvu uzatvorí, tým vyššiu odmenu dostane. Naopak, online porovnanie vám objektívne zobrazí všetky PZP ponuky, takže si môžete vybrať takú, aká vám najviac vyhovuje. Či už cenovo alebo máte iné kritéria.

Okrem iného, vďaka tomu, že všetky poistné ponuky nájdete na jednom mieste, môžete venovať hodiny času buď relaxu alebo niečomu inému. A stovky ušetrených eur vám môžu urobiť radosť nejako inak…

Ako pre porovnanie PZP online postupovať?

Otvorte si niektorú kalkulačku, dostupnú aj na hore uvedenej stránke. Následne vám môžu vybehnúť dve možnosti. Buď stačí zadať evidenčné číslo vozidla alebo vybehne prázdny formulár, do ktorého je potrebné dopísať technické parametre daného poisťovaného prostriedku. Pri prvej možnosti sa niektoré technické parametre vypíšu automaticky, pri druhej vypisujete všetko sami. Určite si dajte pozor, aby boli všetky údaje správne.

Porovnanie PZP online si môžete urobiť nielen osobné autá a iné motorové vozidlá, ako:

 • motocykle,
 • nákladné autá,
 • kamióny,
 • autobusy a iné ťažké stroje.

Ale aj na nemotorové vozidlá ako:

 • vozíky,
 • resp. návesy či prívesy.

Pretože aj tieto vstupujú do cestnej premávky a môžu spôsobiť škodovú alebo nehodovú udalosť. Preto nezabudnite poistiť ani tento druh prostriedkov. Viac na Insuro.sk, kde nájdete všetky vozidlá.

PZP porovnanie dokáže ušetriť veľkú sumu každý rok

MotorAko ste všetky parametre o porovnanie PZP online vypísali a skontrolovali, formulár cez internet odošlite. Nebojte sa, nebudete čakať niekoľko dní, ani hodín na požadované výsledky. Počkáte len pár sekúnd, v prípade vyťaženosti servera zopár minút a všetky dostupné poistné možnosti uvidíte na jednej stránke. Za zobrazenie a za samotný výpočet ceny povinného zmluvného poistenia samozrejme nič neplatíte. Okrem toho je to nezáväzné porovnanie, z čoho vyplýva, že si nemusíte z vyobrazených ponúk nejakú zvoliť. Ako prvé sa zvykne zobraziť najlacnejšie PZP a potom ďalšie možnosti.

Ak nemáte nejaké náročnejšie požiadavky na tento typ zabezpečenia, to najlacnejšie vám bude postačovať. Pretože musí spĺňať zákonom stanovené výšky poistného krytia. Ak hľadáte niečo „zložitejšie“, potom si naštudujte aj ďalšie ponuky. Určite nájdete nejakú pre vás atraktívnu ponuku. Niektoré poisťovne dokonca ponúkajú PZP online s bezplatným havarijným rizikom. Ako sme už povedali, je len na vás, čo hľadáte, čo potrebujete a koľko ste ochotný zaplatiť.

K dispozícií budete mať poisťovne ako:

 • Allianz
 • Kooperatívu
 • Genertel
 • Onlia
 • Uniqa
 • Wüstenrot

Aj žiadosť PZP online sa vybavuje cez internet

Poisťovne pochopili, že ľudia nemajú čas chodiť po rôznych poisťovniach a tak nám ušetrili čas ešte viac. Priamo z online porovnania môžete o niektoré PZP aj požiadať. Na vybranú ponuku len kliknite, dopíšte požadované osobné údaje:

 • mail,
 • kontaktná adresa,
 • meno,
 • priezvisko atď.

Opäť to všetko odošlete a behom niekoľkých minút vám príde potvrdzujúca mailová správa s niekoľkými prílohami. Takto jednoducho prebieha proces PZP online.

V rámci nich bude návrh poistnej zmluvy, údaje na zaplatenie faktúry a dočasná zelená karta, s platnosťou 30 dní. Počas tejto doby plne nahradzujú originál dokladov, ktoré vám poisťovňa zašle po tom, ako zaplatíte faktúru. Preto sa ju posnažte zaplatiť čím skôr, aby vám originály dokladov neprišli po ukončení platnosti tých dočasných. Tak nebudete musieť riskovať jazdu na čierno, ktorá sa ináč vysoko pokutuje.

Ak teda viete, že čoskoro vám končí platnosť PZP online, nenechávajte si jeho predĺženie na poslednú chvíľu, ale vybavte si ho skôr. Sami si môžete určite deň, odkedy začne platiť. Veď vďaka online porovnaniu je to veľmi jednoduché.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.